Jaga dziękujemy Ci za Tauruska! 

To dzięki Tobie możemy przeżywać razem z nim tyle wspaniałych chwil   :-)

 

 BOŻE NARODZENIE 2009 r.


  

Kochani!

Najserdeczniejsze życzenia

cudownych Świąt Bożego Narodzenia 

rodzinnego ciepła i wielkiej radości, pod żywą choinką dużo prezentów

a w Waszych pięknych sercach wiele sentymentów.

zobacz, jakie kartki otrzymaliśmy od naszych Przyjaciół

  20.grudnias 2009r.

Taurus zdobył II miejsce w rankingu Polskie Derby Doga Niemieckiego w klasie młodzieży

  15. listopada 2009r.

Międzynarodowa wystawa w Kielcach
sędzia: Marek Borg Grabkowski
klasa pośrednia- I dosk. CWC, res. CACIBPeszek drugiego miejsca prześladuje nas i nie chce opuścić :-( ale naszczęście (hihi) to już koniec tego sezonu wystawowego
Dzięki Klaudii Jojkowej udało nam się przywieźć res. CACIBA.
Dziękujemy wszystkim za fajną atmosferę przy ringu i bardzo miłe wrażenia z wystawy.

Po wystawie Taurus otrzymał honorowego BOB-a od Piotra Inti. Piotrze Bardzo dziękujemy :-)

  4. października 2009r.

Krajowa wystawa w Nowym Dworze Mazowieckim
sędzia: Piotr Król
klasa pośrednia- I dosk. CWC, NDPwR, BOB!Bardzo wielu wystawców nie dopisało. Może to kwestia pogody albo odbywających się wystaw na Węgrzech w Rumunii i w Austri.
Dlatego cyt. "Taurus w wielkim stylu pokonał sam siebie".

Taurus skończył już 18 miesięcy a więc spełnił wszystkie wymogi stawiane REPRODUKTOROWI

  20.września 2009r.

Taurus zdobył II miejsce w rankingu Polskiego Klubu Doga Niemieckiego w klasie szczeniąt, 
zdobywając tylko za jedną wystawę aż 24 pkt.

  20. września 2009r.

XXII Klubowa wystawa dogów niemieckich
sędzia: Miklos Levente [Hu]
klasa młodzieży- II dosk.Łódź jest dla nas pechowym miejscem, na każdej wystawie w Łodzi zdobywaliśmy zaszczytne II miejsce :-(. Tak też było na wystawie klubowej. Bardzo dziękujemy Ani Hipogryfowej za podjęcie się trudu zaprezentowania chłopaka na ringu a zadanie to było niełatwe.
I choć lokata nas nie zaskoczyła to ogromnym zdziwieniem bylo uzasadnienie sędziego.

No nic, przed następną wystawą u tego sędziego Taurus pójdzie do fryzjera na dorobienie paru pręg (hihi).

  19. września 2009r.

Krajowa wystawa w Łodzi
sędzia: Linda van der Vyver [NL]
klasa młodzieży- I dosk. Zw. Młodzieży,Łódź jak to Łódź inaczej być nie mogło.
Wszystkie psy były niespokojne i sprawiały duże problemy gł. przy prezentowaniu w statyce. Naszczęście Monice Magnum Ignotum udało się utrzymać naszego łobuza w ryzach.
Bardzo fajnie było spotkać miłych ludzi przy ringu. Szkoda tylko, że tak się zagadalimy i nikt nie zrobił ani jednej fotki na pamiątkę :-(

  11. września 2009r.

Krajowa wystawa w Warszawie
sędzia: Garcia Abad Jose Manuel [E]
klasa młodzieży- I dosk. Zw. Młodzieży, Naj. Junior, BOB!To była wystawa! Atmosfera stworzona przez sędziego była niesamowita. Zdrowa, sportowa rywalizacja połączona z uśmiechem i miłymi gestami. Sędzia (ogromny autorytet i znawca dogów) bardzo dokładnie oceniał wszystkie psy ale w taki sposób, że nikt nie odczuł tego jako uciążliwoci. I nawet nasz łobuziak stał wytrwale na ringu pięknie prezentując swoje walory jak zaczarowany. Z pewnością to kwestia wprawnego "handlingu" Ani Hipogryfowej ale także podejścia sędziego. To również była chyba najlepiej prowadzona wystawa dzięki świetnie przygotowanej Oli Ajronowej, która pełniła zaszczytną funkcję Gospodarza Ringu.
Jedyny minus to brak pucharka za BOBa

  6. września 2009r.

Krajowa wystawa we Włocławku
sędzia: Jerzy Mrugasiewicz
klasa młodzieży- I dosk. Zw. Młodzieży, Naj. Junior,Pogoda naszczęście dopisała, choć było wietrznie i trzepoczące taśmy płoszyły psy.
Ta wystwa będzie niezapomniana ponieważ pierwszy raz odnieśliśmy sukcesik na Best in Show :-)

  23. sierpnia 2009r.

EuDDC Czechy SÍKLŮV MLÝN
sędzia: Horst Fischbach [D]
klasa młodzieży- II dosk.Sporo było zamieszania, bo po wczorajszej ulewie organizatorzy robili nowe ringi na parkingach. Po znacznym opóźnieniu zaczęły się oceny. Ostatecznie po całkiem długim zastanawianiu się sędziego uplasowaliśmy się na II lokacie. Werdykt ten potwierdził dobrą kondycję wystawową naszego chłopaka i świetny handling Klaudii Jojkowej.
Bądź co bądź Taurus został V-ce MŁODZIEŻOWYM ZWYCIĘZCA EuDDC

  22. sierpnia 2009r.

XXXX Klubowa wystawa dogów niemieckich w Czechach ŚÍKLŮV MLÝN
sędzia: Garcia Abad Jose Manuel [E]
klasa młodzieży- II dosk.Zapowiadała się świetna impreza- duże ringi, wspaniała oprawa. Aż tu nagle niespodziewane oberwanie chmury popsuło wszystko. Naszczęście deszcz spadł pod koniec oceniania i większość psów mogła w normalnych warunkach zaprezentować sowje walory. Nam szło początkowo bardzo dobrze i z całkiem dużej stawki sędzia wybrał Taurusa i jeszcze jednego psa do walki o tytuł Mł. Zw. Klubu. Sędzia baaaaardzo długo się zastanawiał i nie mógł ostatecznie zdecydować bo nasz konkurent- Tut-Ench-Amun to naprawdę ładny pies. Niestety konieczność zmiany wystawiającego spowodowała dodatkowy stres dla chłopaka i choć Krzysio Zagórski robił co w jego mocy to nie udało mu się przyprowadzić Taurusa do porządku. No nic II lokata to też dobry wynik. Może tylko szkoda, że sami przekreśliliśmy szansę na większy sukces. Ale jak to mówią doświadczenie przychodzi z czasem.

  9. sierpnia 2009r.

Międzynarodowa wystawa w Sopocie
sędzia: Jan Gajewski
klasa pośrednia- I dosk. CWC, res. CACIBAle było gorąco! Palące słońce i wysoka temperatura, nikomu nic się nie chciało, no chyba poza zimnym piwkiem. Psy też miały gdzieś bieganie po ringu i prezentowanie swoich walorów.
Taurus nie chciał wyjść z cienia na porównanie i musielimy się wstydu najeść bo gospodarz dwa razy nas upominał za zwłokę.
Bardzo dziękujemy Mateuszowi i Gosi z Jaśkowej Doliny, za zmobilizowanie Taurusa i wywalczenie nawet res. CACIBA (borąc po uwagę podejście i zachowanie Taurusa to naprawdę ogromny sukces).

  11. lipca 2009r.

Międzynarodowa wystawa w Warszawie
sędzia: Marek Borg Grabkowski
klasa pośrednia- I dosk. CWC, NDPwR, CACIB, BOB!Pierwszy raz w klasie pośredniej, czyli w stawce same już dorosłe, w pełni wykształcone psy. Stres ogromny, dodatkowo z nikim jeszcze nie byliśmy umówieni na wystawianie. Pomogły nam Monika Corinka i Klaudia Jojkowa, która miała najtrudniejsze zadanie- utrzymanie naszego łobuza na ringu. Biedne jej dłonie. Stres tym większy bo było wiele pięknych psów w stawce i w porównaniach. Wygrana w klasie ucieszyła nas tak bardzo, że Adrian niczym mały chłopiec podskoczył do góry z radosnym okrzykiem. Później to już nie bardzo wiedzieliśmy co się dzieje, bo to nasza pierwsza wystawa w tej klasie i moje najgłupsze pytanie: “to co my w końcu wygraliśmy” i odpowiedź padła: “WSZYSTKO”

  21.czerwca 2009r.

Międzynarodowa wystawa w Szczecinie
sędzia: Jan Gajewski
klasa młodzieży- I dosk. Zw. Młodzieży, Naj. Junior. BOB!Nasz Taurusek tym pięknym wynikiem zdobył tytuł: MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI
Wystawiała łobuza Jaga Szłapka i nasłuchała się od sędziego tulu miłych słów nt. Taurusa, że aż jej się łza w oku zakręciła. Mamy m.in. w opisie, że to “imponujący pies”. A takie słowa tym bardziej sprawiają radość, jeżeli padają z ust szanowanego sędziego (byłego hodowcy dogów) cieszącego się dużym autorytetem wśród hodowców.

Taurus, nie ma co, dał czadu! W każdym sensie bo “wyciągnął” nas niemiłosiernie -nie przepuścił żadnej suczce i każdą musiał obwąchać. 
No cóż dojrzewa chłopak :-) Śmiesznie było też, kiedy prawe przerwał ocenianie czarnych suk bo dostrzegł jak myziam mojego czarnego ulubieńca El Corazon vel Korka. Bardzo głośno i zdecydowanie przyprowadził mnie do porządku.

  14. czerwca 2009r.
Krajowa wystawa w Kaliszu
sędzia: Maciej Kozber
klasa młodzieży- I dosk. Zw. Młodzieży, Naj. Junior.Na tej wystawie chyba został pobity rekord ilości zdyskwalifikowanych psów. A wszystko za sprawą bardzo silnego wiatru i łopoczących taśm, które przyprawiały psy do obłędu. Taurus- bardziej doświadczony na ringu zachował spokój, ładnie zaprezentował swoje walory i udało mu się wywalczyć kolejne tytuły (mimo tego, że wystawiany był przez Adriana).
  7. czerwca 2009r.
Krajowa wystawa w Płocku
sędzia: Andrzej Szutkiewicz
klasa młodzieży- I dosk. Zw. Młodzieży, Naj. Junior. BOB!


W końcu zrozumieliśmy, że My nie potrafimy wystawiać naszego psa :-( (bo łobuz musi nas widzieć). Po co walczyć z naturą. Dużo wystaw musiało upłynąć, żeby się o tym przekonać. Tym razem poprosiliśmy o pomoc P. Asie z Kuźni i P. Anię Hopogryf o pomoc i proszę efekty są od razu. To one wywalczyły (w bardzo mocnej stawce) naszego pierwszego BOB-a!
A Monika Corin Be Te zrobiła chyba najpiękniejsze fotki naszemu chłopakowi.

Dziewczyny bardzo Wam za to dziękujemy :-) 

Poznaliśmy również przemiłą P. Beatkę Być Może z małą Asią, w której Taurus zakochał się od pierwszego spojrzenia/ powąchania. To naprawdę przepiękna filigranowa pręguska :-)

  2. czerwca 2009r.
Międzynarodowa wystawa w Łodzi
sędzia: Marion Hipkin [GB]
klasa młodzieży- II bdb.


To była chyba pierwsza wystawa, po której Adrian chciał mnie bić! A wszystko za sprawą tego, że się chowałam, jak mi inni handlerzy poradzili. Skutek był taki, że Taurus parę razy wyciągnął Adriana z ringu podczas oceny i w ogóle nie chciał współpracować. Obawiałam się dyskwalifikacji za takie zachowanie, więc II lokata (na 4 psy w stawce) to było miłe zaskoczenie.

  21. kwietnia 2009r.
Międzynarodowa wystawa w Opolu
sędzia: Paweł Szemraj
klasa młodzieży- II dosk.Na tę wystawę jechaliśmy pełni nadziei na zwycięstwo. Po ciężkich doświadczeniach z Katowic i względnie udanych próbach wystawiania w ogrodzie, wydawało nam się, że byliśmy w pełni przygotowani. Taurus miał wyjątkowo dobry dzień i prezentował się bez zarzutów (po wystawie wszyscy byli przekonani o naszej wygranej). Jednak sędzia zachwycił się pięknie skopiowanymi uszami Taurusowego brata i nam przypadła zaszczytna II lokata.
Ta wystawa okazała się bardzo kosztowna (oczywiście nie licząc nerwów), bo popsuliśmy pożyczony aparat a na domiar złego jeszcze w Zduńskiej Woli fotoradar zrobił nam piękną fotkę.

No cóż i tak bywa :-(
  4. kwietnia 2009r.

Krajowa wystawa w Nowym Dworze Mazowieckim
sędzia: Krystyna Opara
klasa młodzieży- I dosk. Zw. Młodzieży, Naj. Junior. Po całkiem stresującej podróży dotarliśmy na miejsce, a tam prawie nagonka na nas.
To byli ludzie dobrej woli i ogromnej życzliwości (m.in. P. Asia Kuźniowa, Ola Ajronowa, Marta z Mesa Verde), które wprost (tak najbardziej lubię) powiedziały nam, że partolimy każdy występ Taurusa i dopóki się nie nauczymy pozwólmy wystawiać go innym, bardziej opanowanym osobom. Rację miały, bo dzięki Oli Śmietance przywieźliśmy nasz pierwszy w tym roku medal i tytuł “Best Junior”.
To była pierwsza naprawdę miło spędzona wystawa, nie tylko ze względu na wygranš ale poznaliśmy przesympatyczne osoby m.in. Martę i Kamaro, który podobnie jak nasz łobuz wypina się na wszystko.
Kamaro to zdecydowanie mój żółty ulubieniec.
  21. marca 2009r.

Międzynarodowa wystawa w Katowicach
sędzia: Horst Kliebenstein [D]
klasa młodzieży- III bdb. 
Ciężko było zorientować się co w danej chwili dzieje się na ringu. Sędzia robił bardzo duże zamieszanie: psy wchodziły na ring, biegały, potem schodziły i znowu miały wejść i biegać. Dla nas nowicjuszy wystawowych to był szok. I Taurus, którego zaraz przy wejściu “zaatakowały” zabawą inne już dorosłe dogi. Speszony, trochę wystraszony nie bardzo chciał wejść nawet na ring.
Już w klasie młodzieży ale to przecież jeszcze szczeniak.
Dodatkowy stres, i Taurus zacisnął wargi i nie chciał pokazać zębów. Trudno było się połapać czego sędzia (mówił tylko po niemiecku- bardzo nie lubiany przeze mnie język) oczekuje i co w danej chwili należy robić. My na przykład podczas oceny przez błędne zrozumienie sędziego zeszliśmy z ringu i potem biegiem z powrotem (dobrze, że sędzia tego nie widział, bo różnie by było z nami).

 2010r.     2008r.